Lasīšanai: 1 minūte

Pieļaujamais trokšņu līmenis dzīvojamās telpās

J
jautā:
06. februārī, 2022
Natalija

Labdien! Vai remontu dzīvoklī var taisīt brīvdienās vai tikai darba dienās? Kaimiņi nāk trokšņa dēļ. Kādi ir noteikumi tieši pēc likuma? Paldies!

A
atbild:
06. aprīlī, 2022

Pieļaujamo trokšņu līmeni nosaka Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”, kuru 4. pielikumā “Trokšņa robežlielumi telpās” noteikti pieļaujamo trokšņu robežlielumi telpās. Novērtējot trokšņa rādītāju telpās, ņem vērā, ka dienas ilgums ir 12 stundas, vakara – četras stundas un nakts – astoņas stundas. Diena ir no plkst. 7.00 līdz 19.00, vakars – no plkst. 19.00 līdz 23.00, nakts – no plkst. 23.00 līdz 7.00.