Līdz 2012. gada aprīlim dzīvoju denacionalizētā ēkā, kopumā vairāk nekā 30 gadus tur nodzīvoju. Vai varu pretendēt uz denacionalizācijas namu kompensāciju, ja man nav privātīpašuma? Kur varu vērsties ar šo jautājumu?
2021. gada 1. maijā stājās spēkā jaunais Dzīvojamo telpu īres likums. Līdz ar jauno Dzīvojamo telpu īres likumu tiek izbeigta beztermiņa īres līgumu eksistence, jo paredzēts, ka dzīvojamās telpas īres līgumu slēdz uz noteiktu termiņu.
Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” dod tiesības pašvaldībai piešķirt vienreizēju dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstu personām, kas atbrīvo dzīvojamo telpu, kura atrodas denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā mājā un kuru tās ir lietojušas līdz īpašuma tiesību atjaunošanai. Pabalsta apmēru nosaka pašvaldības.
LV portāls iepriekš ir rakstījis, ka jau 2021. gadā valsts budžetā bija iezīmēts 2 784 151 eiro valsts līdzfinansējums dzīvojamo telpu atbrīvošanas pabalstu nodrošināšanai denacionalizēto namu īrniekiem.
Ministru kabinets lēmis paredzēt valsts līdzfinansējumu dzīvojamo telpu atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai denacionalizēto namu īrniekiem arī 2022. gadā – 1,5 miljonu eiro un 2023. gadā – 2 miljonu eiro apmērā.
Lai saņemtu vienreizējo dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta izmaksu denacionalizēto namu īrniekiem, jāvēršas vietējā pašvaldībā.
Informācija par Rīgas pašvaldības pabalstu piešķiršanas kārtību denacionalizēto namu īrniekiem ir pieejama šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!