Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Adresi piešķir vienam objektam

J
jautā:
03. februārī, 2022
Marija

Dēls uzdāvināja mājas daļu, ir zemesgrāmatā reģistrēta. Nekādu savstarpēju domstarpību nav. Vai varu pašvaldībā pieprasīt atsevišķu adresi, piemēram, 5a, pamatadrese bez “a”?

A
atbild:
08. februārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Adresāciju regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 455 “Adresācijas noteikumi”. Tie noteic, ka viens no pamatprincipiem, kuru piemēro adresācijas sistēmai, ir tas, ka katram adresācijas objektam piešķir vienu adresi, izņemot šo noteikumu 21., 22. un 23. punktā minētos gadījumus.

Savukārt adresācijas objekts ir dzīvošanai, saimnieciskai, administratīvai vai publiskai darbībai paredzēta ēka.

Atbilstoši šiem noteikumiem ēkai nevar piešķirt divas adreses. Ja šajā ēkā ir dzīvokļi, tad katram dzīvoklim var piešķirt numuru.