Jauns saskaņojums ar kaimiņiem nav jāsaņem

J
jautā:
02. februārī, 2022
Edgars

Kārtoju sen uzbūvētas (1996. gadā), bet ekspluatācijā nenodotas mājas nodošanu ekspluatācijā. Formējam kā izmaiņu projektu, jo no 1996. projekta ir nelielas (nebūtiskas) izmaiņas. Būvvalde norāda, ka vecajā 1996. gada ģenerālplānā ir norādīti piesaistes attālumi līdz kaimiņu īpašumam: 2,20 m vienai ēkai un 2,60 m otrai ēkai. Uz šī ģenerālplāna ir arī kaimiņa (to laiku īpašnieks) saskaņojums, kurš tika saskaņots, ēkām esot jau uzbūvētām. Tagad, veicot jaunu topogrāfiju un visus izpildmērījumus, šie piesaistes attālumi ir 2,18 m un 2,49 m, tātad uz papīra ir nobīdes 2 cm un 11 cm pret vecajā ģenerālplānā norādītajiem datiem. Pēc būtības un faktiski ēkas atrodas precīzi tajā pašā vietā, kur tagad jau šos 26 gadus, tagad tikai atšķiras (manā skatījumā) mērinstrumentu vai mērnieku darba rezultāts. Tagad kaimiņi (jauni īpašnieki) skaņojumu atsaka diemžēl. Vai ir tiesisks veids, kā izvairīties no skaņojuma nepieciešamības šīs nobīdes dēļ? Jo pēc būtības kaimiņš jau saskaņojumu ir veicis tālajā pagātnē.

A
atbild:
08. februārī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Ja ēkas izvietojums atbilst dabā 1996. gadā akceptētajam projektam, bet atšķirības attālumam ir izveidojušās saistībā ar precīzu zemes gabala uzmērīšanu, tad jauns saskaņojums no kaimiņu zemes gabala īpašniekiem nav jāsaņem. Izmaiņu projektā būtu jābūt pierādījumiem un aprakstam, ka attālumu izmaiņas ir radušās precīzu zemes gabala uzmērījumu rezultātā.