TĒMA: Mājoklis

Kas norēķinās par bezsaimnieka dzīvokļa parādiem

J
jautā:
01. februārī, 2022
Laima

Labvakar! 12 dzīvokļu mājā ir dzīvoklis, kura īpašniece mirusi jau sen, dzīvoja dēls un mazdēls (mazdēls deklarēts), bet šobrīd nedzīvo neviens, dēls miris, mazdēls – nezinām, kur viņš ir. Parāds krājas jau gadus 10. Māju apsaimnieko iedzīvotāji paši. Šodien zvana komunālais serviss (KS) un saka: jums visiem 11 dzīvokļiem jāsedz tā dzīvokļa siltums. Tāds un tāds likums. Bet dome apgalvo, ka nav, nedrīkst piestādīt rēķinu, jo dzīvoklim parāds ar KS, tad KS sniedz informāciju avīzē par mantinieku pieteikšanos, ja neviens nepiesakās, tad tālāk īpašums pāriet valstij, izsole utt. Kā tad īsti ir? Paldies.

A
atbild:
02. februārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Šajā gadījumā komunālajam servisam kā kreditoram un ieinteresētajai personai ir jāvēršas pie notāra un jālūdz uzsākt mantojuma lietu. Ja notāra noteiktajā termiņā neviens mantinieks nepiesakās, notārs izbeidz mantojuma lietu un izdod aktu par to, ka manta ir piekritīga valstij, un nosūta informāciju visām atbildīgajām iestādēm. Tiesu izpildītājs pēc kāda laika rīko izsoli – tajā var piedalīties jebkurš, un no izsolē gūtajiem ienākumiem kreditoram tiks atmaksāts parāds par piegādāto siltumenerģiju dzīvoklim.

Vairāk par to, kā rīkoties ar bezmantinieka un bezīpašnieka mantu, var uzzināt publikācijā šeit.