Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Vai pienākas sods, ja noteiktā laikā nepaziņo par ārzemēs noslēgtām laulībām

J
jautā:
01. februārī, 2022
máris

Labdien! Laulību reģistrācija ar ārzemnieku tika noslēgta pirms 1 gada un 6 mēnešiem ārzemēs, un nekādas ziņas par to nebija iesniegtas Latvijā. Vairāku faktoru dēļ visi dokumenti, kas saistīti ar civilstāvokļa maiņu, tiks sagatavoti un iesniegti Latvijas atbilstošajās iestādēs tikai šogad. Kāds ir sods par to? Paldies.

A
atbild:
08. februārī, 2022

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tiesības veikt administratīvā pārkāpuma procesu ir noteiktās Administratīvas atbildības likumā 115. pantā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā ir iespējams iepazīties ar kārtību, kādā ir sniedzamas ziņas par izmaiņām Fizisko personu iekļautajās ziņās, kas izdarītas ārvalsts institūcijās (šeit).

Jums ir jāsazinās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, jo katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli, ņemot vērā konkrēta gadījuma (lietas) apstākļus.