TĒMA: Nodokļi

Sākot savu biznesu, izvēlas uzņēmējdarbības veidu un nodokļu režīmu

J
jautā:
21. janvārī, 2022
Martins

Labdien! Kā pareizi nomaksāt nodokļus par naudu, kuru es nopelnu vietnē “Youtube”? Man pieder “Youtube” kanāls ar angļu skatītājiem tēmētu saturu. Mēnesī šobrīd pelnu no 500 līdz 700 eiro. Kur un kas jādara, lai es nomaksātu visu, kas man jānomaksā, pats nevaru saprast, jo vietnē rādās, ka no peļņas jau atrauj nodokļus, bet, palasot informāciju internetā, noskaidroju, ka jāmaksā nodokļi dubultā. Vai kāds speciālists var man palīdzēt?

A
atbild:
02. februārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija par nodokļiem un grāmatvedību sava biznesa uzsācējiem ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta apkopojumos. Sadaļā Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem paskaidrotas uzņēmējdarbības formas un nodokļu režīmi.

Latvijas nodokļu tiesību akti nosaka: par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību. Fiziskai personai pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas ir pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam, norādot saimnieciskās darbības jomu, kurā tiks veikta saimnieciskā darbība.

Sadaļā Saimnieciskās darbības veicēji paskaidroti nodokļu maksāšanas pienākumi katrā no maksāšanas režīmiem, kurus var izvēlēties nodokļu maksātājs.

Grāmatvedības pakalpojumus un nodokļu konsultācijas sniedz profesionāli speciālisti, kurus var atrast internetā.

Nodokļu maksātāji jautājumus par sava biznesa nodokļiem varat noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā.