Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kad jāmaksā par rēķinu sagatavošanu

J
jautā:
20. janvārī, 2022
Ivonna

Labdien! Uz e-pastu nāk rēķini par dzīvokli, un tajos ir iekļauts punkts “Rēķinu sagatavošana”. Vai tas ir likumīgi? Paldies!

A
atbild:
24. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Pieļauju, ka šajā gadījumā dzīvokļu īpašnieki varētu būt vienojušies par tiešo norēķinu sistēmu par komunālajiem pakalpojumiem.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.3 pants noteic, ka par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem dzīvojamās mājas īpašnieks patstāvīgi norēķinās ar attiecīgā pakalpojuma sniedzēju, veicot tiešus maksājumus pakalpojuma sniedzējam, izņemot šā panta otrajā daļā minēto gadījumu.

Komunālo pakalpojumu sniedzējam ir tiesības par rēķina sagatavošanu un maksājumu saņemšanas administrēšanu iekasēt papildu maksu. Ar likumdošanu šīs maksas lielums nav noteikts.

Jūsu gadījumā ieteiktu vērsties pie komunālo pakalpojumu sniedzēja, lai lūgtu pamatojumu, kāpēc ir jāmaksā par rēķina sagatavošanu.