TĒMA: Nodokļi

Darba ņēmēja nodokļi, ja strādā pie ārvalsts darba devēja

J
jautā:
20. janvārī, 2022
Vladimirs

Ir piedāvājums strādāt Latvijā pie Krievijā reģistrēta darba devēja (nav pārstāvniecības Latvijā). Noslēdzot līgumu ar Krievijas darba devēju, vai man kā Latvijas Republikas rezidentam, kas fiziski veiks darba pienākumus no Latvijas, Latvijā ir jāmaksā kādi nodokļi? Un kādas ir nodokļu likmes?

A
atbild:
28. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba ņēmējs pats aprēķina algas nodokli no savas darba algas un iemaksā to valsts budžetā, ja algas nodokli par tā ienākumiem nemaksā darba devējs un persona ir darba attiecībās nerezidentu, kam Latvijā nav pastāvīgās pārstāvniecības.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes ir progresīvās – 20%, 23% un 31%.

Rezidenta mēneša apliekamais ienākums ir starpība starp algota darba ienākumiem un Valsts ieņēmumu dienesta prognozētā mēneša neapliekamā minimuma, nodokļa atvieglojumu un aprēķināto valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu summu.

VID informācijā ir izklāstīts, kā maksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis darba ņēmējam, kuru nodarbina darba devējs – ārvalstu nodokļu maksātājs.

Iekšzemes darba ņēmēja pie darba devēja – ārvalstnieka – valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts ir saņemtā atlīdzība. Iemaksu likme – 34,09%.

Noslēdzot darba vai citu līgumu ar ārvalstu darba devēju, par nodokļu maksāšanas pienākumiem, jāsazinās ar VID.