Parādniekam par apgādībā esošu bērnu saglabājamie ienākumi

J
jautā:
19. janvārī, 2022
Linda

Labdien! Kāds ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs par nepilngadīgo bērnu, ko tiesu izpildītājs nedrīkst ieturēt 2022. gadā? Kā tas tiek aprēķināts?

A
atbild:
24. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pagājušā gada nogalē (24.12.2021.) stājās spēkā grozījumi Civilprocesa likumā 594. pantā, kas nosaka ieturējumu apmēru no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem.

Iepriekš noteiktais pienākums saglabāt parādniekam, kam apgādībā ir nepilngadīgi bērni, līdz ar minimālajiem līdzekļiem arī līdzekļus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā ir mainīts.

Šobrīd CPL 594. panta pirmās daļas 3. punkta spēkā esoša redakcija paredz, ka parādniekam papildus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu  ir saglabājami naudas  līdzekļi 15 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas.

Ieturējumu apmēru, kā arī parādniekam saglabājamo naudas līdzekļu summu, tāpat kā iepriekš, aprēķina darba devējs, piemērojot iepriekš minētos noteikumus.