TĒMA: E-vide

Dzīvesvietu var deklarēt elektroniski

J
jautā:
27. jūnijā, 2013
SABINA BONDARENKO

Mozhno li zadeklarirovatjsja v kvartiru , tam gde bila uzhe zadeklarirovana ranjwe? po internetu?
Vai var deklarēties dzīvoklī, kurā biju jau iepriekš deklarējusies? Internetā var to izdarīt?

A
atbild:
01. jūlijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšana ir nepieciešama, lai ikviena persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību. Dzīvesvietas deklarēšanas kārtību regulē Dzīvesvietas deklarēšanas likums. Šā likuma 3.panta 2.daļa noteic, ka personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā, ja

  • tai pieder šis nekustamais īpašums;
  • attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums;
  • īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata.

Tas nozīmē – ja izpildās viens no iepriekš minētajiem apstākļiem, personai ir tiesības deklarēt savu dzīvesvietu attiecīgajā īpašumā. Likums neparedz ierobežojumus, cik reizes vienā īpašumā drīkst deklarēt savu dzīvesvietu

Deklarēt dzīvesvietu ir iespējams elektroniski portālā „Latvija.lv”, sadaļā „Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”, kā arī tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kurā atrodas jaunā dzīvesvieta.