TĒMA: Reģistri

Kā nostiprināt īpašuma tiesības uz dzīvokli

J
jautā:
11. janvārī, 2022
Aina Kalniņa

Kā var ierakstīt zemesgrāmatā dzīvokli, kādi dokumenti vajadzīgi, un vai to var izdarīt klātienē vai attālināti?

A
atbild:
12. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Lai nostiprinātu dzīvokļa īpašuma tiesības, nepieciešami šādi dokumenti:

Nostiprinājuma lūgums.

Viens no šiem dokumentiem:

a) pirkuma līgums;

b) vienošanās par dzīvokļa nodošanu īpašumā bez atlīdzības;

c) vienošanās par dzīvokļa nošķiršanu par kapitāla daļām;

d) pagaidu reģistrācijas apliecība par īpašuma tiesību uz kooperatīvo dzīvokli.

Dokuments par zemes iegūšanu īpašumā (ja zeme iegūta ar atsevišķu dokumentu).

Dzīvokļa vai neapdzīvojamās telpas tehniskās inventarizācijas lieta.

Kancelejas nodevas kvīts (par jaunas tiesības nostiprinājumu – 15 eiro, par apliecību – 8 eiro).

Kvīts par valsts nodevas samaksu (Ministru kabineta noteikumi Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā”); mantošanas gadījumā – saskaņā ar Civilprocesa likuma pārejas noteikumu 16. punktu).

Pilnvara vai tās notariāli apliecināts noraksts, ja persona parakstījusi dokumentu uz pilnvaras pamata.

Pandēmijas laikā zemesgrāmatas klātienē apmeklētājus nepieņem, taču dokumentus var nosūtīt pa pastu, nodaļās ir izveidotas pasta kastītes dokumentu iesniegšanai, kā arī to var izdarīt digitāli.

Vairāk ar informāciju var iepazīties šeit.