TĒMA: Mājoklis

Kā sadala ūdens patēriņa starpību

J
jautā:
09. janvārī, 2022
Mārīte

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, kuru mēs paši apsaimniekojam. Katru pusgadu pilsētas ūdens pārvalde noraksta mājas kopējo ūdens skaitītāja rādījumus un parādu sadala uz visiem mājās iedzīvotājiem. Vai tas ir likumīgi, un vai ūdens pārvaldei nevajadzētu pārbaudīt katra dzīvokļa ūdens skaitītājus (tas netiek darīts) un veikt katram dzīvoklim pārrēķinu?

A
atbild:
13. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 524 "Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem" 10. punkts noteic, ka dzīvojamās mājas īpašnieki vienojas par ūdens patēriņa starpības segšanu atbilstoši kādam no šādiem kritērijiem:

  • atbilstoši dzīvojamā mājā esošo dzīvokļu, nedzīvojamo telpu un mākslinieka darbnīcu skaitam;
  • proporcionāli dzīvokļa, nedzīvojamās telpas un mākslinieka darbnīcas ūdens patēriņam par pēdējo mēnesi;
  • proporcionāli dzīvokļa, nedzīvojamās telpas un mākslinieka darbnīcas vidējam ūdens patēriņam par pēdējiem trim mēnešiem;
  • atbilstoši dzīvojamās mājas īpašniekam piederošās dzīvojamās mājas domājamās daļas apmēram;
  • atbilstoši dzīvoklī dzīvojošo (vai deklarēto) personu skaitam, ja dzīvojamā mājā nav nedzīvojamo telpu un mākslinieka darbnīcu, vienlaikus nosakot kārtību, kādā noskaidro un aktualizē dzīvojošo vai deklarēto personu skaitu, kā arī apmaksājamās daļas noteikšanas kārtību, ja nav zināms personu skaits.