Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu piešķir grūtniecei

J
jautā:
07. janvārī, 2022
Kristīne

Vai dekrēta atvaļinājumā var iet vecmāmiņa? Meitai ir 18 gadi un vel jāmācās.

A
atbild:
15. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grūtniecības, dzemdību  jeb tā saukto dekrēta atvaļinājumu, izsniedzot slimības lapu B, ārsts piešķir grūtniecei. Šāds atvaļinājums nevar tikt piešķirts grūtnieces mātei vai citai personai, neraugoties uz to, ka grūtniece mācās.

Darba likuma 156. panta pirmā daļa paredz, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības uz bērna kopšanas atvaļinājumu sakarā ar bērna dzimšanu vai adopciju. Tas nozīmē, ka arī pēc bērna piedzimšanas vecmāmiņa nevarēs darba devējam prasīt izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu.