Bērna kopšanas atvaļinājuma beigu datums norādīts iesniegumā par tā piešķiršanu

J
jautā:
07. janvārī, 2022
Klinta

Labdien! Bērna kopšanas atvaļinājums sākās 2020. gada 26. oktobrī. Darba devējs apgalvo, ka man darbā jāatgriežas 2022. gada februārī. Bet 1,5 gadi BKA aprit tikai 2022. gada 25. aprīlī. Parakstot darbā BKA dokumentus, man kopijas netika izsniegtas uz rokas. Kad tad man īsti jāatgriežas darbā?

A
atbild:
15. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pants paredz vecāku tiesības izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu 1,5 gadu (18 kalendāra mēnešu) apmērā, līdz bērns ir sasniedzis 8 gadu vecumu. Šo atvaļinājumu var izmantot gan vienlaidus, gan dalīt pa periodiem. Tāpat likums neaizliedz BKA izmantot mazākā apmērā, proti, atgriezties darbā ātrāk, iesniedzot iesniegumu, ja ir zudis pamats turpmākai bērna kopšanai.

Sniegt precīzu atbildi uz jūsu jautājumu ir apgrūtinoši, jo nav zināms jūsu iesnieguma saturs, ko rakstījāt darba devējam, BKA dodoties. Tādēļ jums var ieteikt lūgt darba devējam iepazīties ar iesnieguma saturu.

Iespējams, iesniegumā ir norādīts, ka lūdzat piešķirt BKA līdz bērna pusotra gada vecumam, kas atbilstu jautājumā norādītajam  laikam – 2022. gada 26. februārim.