Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par nodokļa piemērošanu un ienākuma deklarēšanu jāuzzina VID

J
jautā:
07. janvārī, 2022
K

Kad jādeklarē uz ārvalstu brokera konta saņemtās dividendes, ja šis konts ir reģistrēts kā ieguldījumu konts?

A
atbild:
15. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir plašs regulējums apliekamā ienākuma noteikšanai, nodokļa piemērošanai, tajā skaitā dividendēm, kā arī ienākumam no ieguldījumu konta, ja ieguldījumu konts atbilst šā likuma 11.13 pantā noteiktajiem īpašiem noteikumiem ienākuma no ieguldījumu konta noteikšanai.

Informāciju par nodokļa piemērošanu un pienākumiem individuālā situācijā nodokļu maksātājam jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.