Lasīšanai: 1 minūte

Ja izsniegta slimības lapa B, strādāt nevar nevienā darbavietā

J
jautā:
05. janvārī, 2022
S.A.

Labdien! Esmu gan darba ņēmējs, gan pašnodarbināts persona, kā pašnodarbināta persona parasti mēnesī vairāk kā 200–300 EUR nenopelnu, dažreiz mazāk (pat zem 100). Pašlaik esmu jau uz slimības lapas B sakarā ar traumu, nedrīkstu veikt fizisku darbu, kas ir kā darba ņēmējam. Bet varu veikt darbu kā pašnodarbināta persona, jo tas ir darbs ar datoru. Vai es drīkstu strādāt? Vai man tad ir tiesības saņemt B lapas pabalstu?

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja runa ir par slimības lapu B, ko slimības pabalsta veidā atbilstoši veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām gan kā darbiniekam, gan pašnodarbinātajam apmaksā VSAA, tad personai nav tiesību gūt algota darba ienākumus nevienā darbavietā. Proti, vienlaikus nav iespējams strādāt kā pašnodarbinātajam un saņemt VSAA maksāto slimības pabalstu.