Vai izkārtnei ar uzņēmuma nosaukumu vajag atļauju

J
jautā:
05. janvārī, 2022
Mārtiņš

Labdien! Vai Rīgas teritorijā, uzstādot izkārtni ar uzņēmuma nosaukumu, ir nepieciešama pašvaldības atļauja, ja ēka, uz kuras izkārtne tiek uzstādīta, ir privātas teritorijas pagalmā un ne ēka, ne izkārtne nav redzama no ielas? Konkrētajā gadījumā runa ir par industriālu/rūpnīcas teritoriju, kurā iebraukšana ir tikai ar atļaujām. Paldies!

A
atbild:
11. janvārī, 2022
Rīgas dome
Pilsētas attīstības departaments

Atļauja jāsaņem gan izkārtnei, gan reklāmai arī privātā teritorijā, ja vien tā ir redzama no/vērsta pret publisku pieejamu vietu. Redzamība nav jāuztver formāli (koki priekšā u. tml.), tāpēc tiek lietots termins “vērsta pret”. Ne vienmēr tas ir viens un tas pats. Bet, ja ieeja teritorijā ir slēgta, atļauja nav jāsaņem. Tas gan neattiecas uz teritorijām, kurās formāli ir barjera, kam jebkurš var tikt garām. Teritorijai ir patiešām jābūt slēgtai. Diemžēl ne pilsētas, ne valsts (likumi, Ministru kabineta noteikumi) līmenī nav sniegta universāli pielietojama publiskās vietas definīcija, tāpēc ņemam vērā to, vai personai, kas nedzīvo/nestrādā konkrētā teritorijā, ir piekļuve teritorijai.