Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad ir tiesības pensionēties ātrāk, ja audzina bērnu ar invaliditāti

J
jautā:
05. janvārī, 2022
Jeļena

Labdien! Vai 3 bērnu mamma (1 no bērniem ir invaliditāte) ir tiesīga doties priekšlaicīgā pensijā?

A
atbild:
06. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesībām uz priekšlaicīgu pensionēšanos ir konkrēti nosacījumi.

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts, ka bērna vecāks, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, piecus gadus ātrāk var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti.

Par tiesībām doties pensijā individuālā situācijā ir jāinteresējas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.