Darbinieka uzteikums un atlaišanas pabalsts

J
jautā:
03. janvārī, 2022
Oļegs

Esmu savas meitas tēvs, māte nomira, darba devējs negrib vienoties par darba attiecību izbeigšanu, kur es lūdzu izmaksāt man atlaišanas pabalstu, lai man būtu naudas resursi barot meitu, kamēr meklēju darbu: vai mani drīkst tādā veidā atlaist, vai ir citas opcijas dabūt palīdzību?

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieks ir uzteicis darba līgumu pēc paša izvēles (pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu), tad Darba likums neuzliek pienākumu darba devējam izmaksāt atlaišanas pabalstu. Darba devējam šādā situācijā, darba attiecības izbeidzot, ir jāizmaksā darba alga par pēdējo nostrādāto posmu un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.

Darbinieka uzteikuma termiņš ir viens mēnesis no iesniegšanas brīža.

Ja mirusī bērna māte bija sociāli apdrošināta persona, tad bērnam ir tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju. Vairāk skatīt VSAA vietnē – Apgādnieka zaudējuma pensija.

Pēc palīdzības var vērsties savas pašvaldības sociālās palīdzības dienestā.