Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapa atvaļinājuma laikā

J
jautā:
03. janvārī, 2022
Gunta

Labdien! Nesaprotu, kāpēc man tika atteikta B lapas izmaksa, ja uzņēmumā strādāju 5 gadus, maksāju nodokļus. Strādāju līdz 15.11.2021., no 15.11. līdz 29.11.2021 biju apmaksātā ilgi gaidītā atvaļinājumā, kura laikā saslimu (23.11.2021.). No VSAA saņēmu vēstuli ar vārdu atteikt, jo it kā esmu bezalgas atvaļinājumā.

A
atbild:
18. janvārī, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Visticamāk, darba devējs Valsts ieņēmumu dienestā ir iesniedzis ziņas, ka jūs atrodaties bezalgas atvaļinājumā.

Saskaņā ar likumu “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, ja darba nespēja iestājusies laikā, kad persona bijusi atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, slimības pabalstu piešķir ar darba nespējas 11. dienu, taču ne ātrāk par dienu, kad personai bija jāierodas darbā pēc šā atvaļinājuma beigām.

Informāciju par jums piešķirto bezalgas atvaļinājumu varat pārbaudīt www.latvija.lv vai vēršoties pie sava darba devēja.