Par mantinieka tiesībām apstrīdēt pirkuma līgumu

J
jautā:
29. decembrī, 2021
Santa

Labdien! Ir nopirkts īpašums. Bijušais īpašnieks ir miris, un notiek mantojuma sadale. Mantinieks vēlas apstrīdēt šo pirkuma līgumu: vai viņam ir tādas tiesības? Īpašums nav iekļauts mantojumā. Pirkuma summa ir divreiz lielāka par kadastrālo vērtību. Mantinieks uzskata, ka pirkuma summa ir bijusi neatbilstoša. Pirkuma līgums slēgts pie notāra.

A
atbild:
06. janvārī, 2022

Pirkšanas un pārdošanas darījuma apstrīdēšana tiesā, ja attiecīgais īpašums nav iekļauts mantojuma masā, varētu  būt ļoti apgrūtināta (īpaši, ja pirkuma līgums ir noslēgts kā notariālais akts) un lielākajā daļā gadījumu – nepamatota, bet tas neliedz mantiniekam vērsties tiesā, ja mantinieks uzskata, ka šādai rīcībai tomēr ir pamats (piemēram, nav notikusi reāla pirkuma maksas samaksa un faktiski ir noticis dāvinājums vai pārdevējs nav bijis rīcībspējīgs u. tml.), tomēr izvērtēt, vai šāda prasība ir pamatota, varēs tikai tiesa.