TĒMA: Mājoklis

Vai vasaras namiņu var nojaukt bez būvprojekta

J
jautā:
25. decembrī, 2021
Anna

Labdien! Vai nelielu vasaras namiņu, kas nav nodots ekspluatācijā, drīkst nojaukt bez būvprojekta, lai tā vietā uzliktu jaunu, rūpnieciski izgatavotu ēku līdz 60 kv.m? Paldies par atbildi!

A
atbild:
11. janvārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

“Vispārīgo būvnoteikumu” 1. pielikums “Būvju iedalījums grupās atbilstoši būvniecības procesam” būves sadala trijās grupās. Šajā gadījumā tā, visticamāk, ir pirmās grupas būve, kuras nojaukšanai visos gadījumos, arī tad, ja ēka ir pieslēgta inženiertīkliem, ir vajadzīgs paskaidrojuma raksts, kuram pievienots skaidrojošais apraksts par plānoto ieceri, situācijas plāns uz zemes robežu plāna, kurā norādīta nojaucamā ēka, kā arī fotofiksācija ēkām, kas vecākas par 40 gadiem.

Nojaukšanu un jaunbūvi var risināt vienā dokumentācijā kopā.

Vairāk par to, kādi dokumenti nepieciešami, lai nojauktu māju, var uzzināt LV portāla skaidrojumā šeit.

Vairāk par to, kādas prasības ir rūpnieciski ražotas vienstāva ēkas līdz 60 kv.m uzstādīšanai, var izlasīt šeit.