TĒMA: Pirmsskola

Kur vērsties ar iesniegumu par pirmsskolas izglītības iestādes rīcību

J
jautā:
18. decembrī, 2021
Igors

Vai valsts pirmsskolas izglītības iestāde rīkojas tiesiski, aizliedzot vecākiem ienākt viņu telpās?

A
atbild:
27. janvārī, 2022
Ilona Barkovska
juriste

Diemžēl jautājums nesatur situācijas aprakstu un iemeslu, kāpēc vecākam neļāva ienākt iestādē.

Iemeslu var būt ļoti daudz – gan rupja epidemioloģisko prasību neievērošana, gan agresīva uzvedība utt. Bez situācijas apraksta nav iespējams vērtēt, vai saskaņā ar normatīvo aktu prasībām iestāde bija tiesīga atteikt personai ienākt tās telpās vai ne.

Jebkurā gadījumā, ja persona uzskata, ka viņu nepamatoti neielaida iestādes telpās, tā ir tiesīga iesniegt savu sūdzību vai iesniegumu konkrētās iestādes vadītājam, aprakstot notikušā apstākļus un ietverot tajā savu jautājumu vai lūgumu.

Tāpat personai ir tiesības vērsties ar iesniegumu par pirmsskolas izglītības iestādes rīcību Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Vairāk informācijas par dienestu var iegūt, apmeklējot tā mājaslapu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 225 “Izglītības kvalitātes valsts dienesta nolikums” 4. punkta 4.18. apakšpunktu, lai nodrošinātu funkciju izpildi, dienests veic Izglītības likumā noteiktos uzdevumus, kā arī šādus uzdevumus: izskata privātpersonu, valsts un pašvaldību iestāžu iesniegumus izglītības iestāžu darbības un izglītības procesa īstenošanas jautājumos.

Izglītības kvalitātes valsts dienests, izskatot iesniegumu, var vērtēt, vai konkrētās iestādes rīcība atbilst normatīvo aktu prasībām vai ne.