TĒMA: Mājoklis

Vai dzīvokļa remonta fotogrāfijas ir uzskatāmas par pierādījumu

J
jautā:
15. decembrī, 2021
Zane

Labdien! 8 gadus īrējam dzīvokli no pašvaldības un esam tajā ieguldījuši lielus finansiālus resursus un savu darbu, piemēram, apkures katls un sistēma, sienu un grīdas siltināšana, logu, durvju nomaiņa u. c. Šobrīd finansiālais stāvoklis ģimenē ir stabils, līdz ar to nolēmām dzīvokli privatizēt. Likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 43. pantā noteikts: ja persona privatizē dzīvokli dzīvojamā mājā, kuras celtniecībā vai kapitālremontā tā ir ieguldījusi līdzekļus vai darbu un var to dokumentāri pierādīt, attiecīgais ieguldījums ieskaitāms pirkuma maksā. Lūdzu skaidrot, vai fotogrāfijas pirms remonta un pēc remonta (digitāls attēls satur informāciju ar datiem, ir redzams attēla uzņemšanas datums) var uzskatīt par dokumentāru pierādījumu? Jo ir absurdi, ka, nosakot privatizācijas cenu, tiek noteikta tirgus vērtība, līdz ar to mums būs par reiz veikto remontu un iegādātajām precēm jāmaksā vēlreiz.

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Ivo Krievs, zvērināts advokāts, datu aizsardzības speciālists

Fotogrāfijas var veidot daļu no dokumentārā pierādījumu loka un noteikti ir iesniedzamas privatizācijas komisijā. Tomēr būtu ieteicams arī nodrošināties ar papildu pierādījumiem, jo fotogrāfijas parasti atspoguļo tikai vizuālo telpu izskatu, bet ne vienmēr pēc tām var noteikt, kāds kapitālremonts ir ticis veikts. Noteikti būtu rekomendējams pievienot dokumentus, kas pierāda veiktos darbus, piemēram, projektu, līgumu ar celtnieku, iepirkto materiālu saraksts utt. Bet jāņem vērā, ka gala lēmumu pieņems attiecīgā privatizācijas komisija, nosakot privatizācijas maksu.