E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24994
Lasīšanai: 2 minūtes

Kā tiks aprēķināts mājokļa pabalsts

J
jautā:
13. decembrī, 2021
Anfiza

Saņemu vecuma pensiju 165 eiro, būs trūcīgā statuss. Cik liels dzīvokļa pabalsts man pienākas, ja dzīvoju īrētā istabā (9 m), ir atsevišķs skaitītājs, elektrība mēnesī 150 kv. Malku nopelnu, papīru nav, internets, telefons 25 eiro mēnesī, 2 gāzes baloni gadā, atkritumi 4 reizes gadā pa 8 eiro. Dzīvoju laukos.

A
atbild:
16. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

No šā gada trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis vienīgajai personai mājsaimniecībā ir 272 eiro.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikts, ka mājokļa pabalsta apmēru aprēķina, ņemot vērā šādus izdevumus:

1) par dzīvojamās telpas lietošanu (īres maksa, izdevumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām);

2) par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana), ja tie nav ietverti īres maksā vai nepieciešamajos izdevumos par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām;

3) ar telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu saistītos izdevumus, kā arī izdevumus par ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.

Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumos Nr. 809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu” ir noteiktas mājokļa pabalsta aprēķināšanai izmantojamās izdevumu pozīciju minimālās normas, un ir arī paredzēts, ka sociālais dienests, ja nepieciešams, apseko iesniedzēja norādīto faktisko dzīvesvietu vai deklarēto dzīvesvietu un izvērtē iespēju sniegt atbilstošu atbalstu.

Pašvaldība saistošajos noteikumos detalizēti noteic, kā rēķināms mājokļa pabalsts un kādi izdevumus apliecinoši dokumenti ir nepieciešami tā piešķiršanai. Pašvaldības sociālajā dienestā uzzināsiet, kāda veida un kādā apmērā būs sociālais atbalsts.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 89 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU