Lasīšanai: 1 minūte

Telpu griestu augstums

J
jautā:
10. decembrī, 2021
Anna

Labdien! Jaunajā būvnormatīvā LBN 200-21 norādīts, ka telpu augstumam dzīvojamajās telpās jābūt 2,5 m. Ja mājai telpu augstums šobrīd ir 2,4 m, vai, izbūvējot bēniņu telpas vai veidojot piebūvi, jāpārbūvē arī esošās telpas, ja plānojums tām paliek nemainīgs? Un vai iespējams veikt vienkāršotu pārplānošanu dzīvoklim, ja telpu augstums ir zemāks par 2,5 m?

A
atbild:
13. decembrī, 2021
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Jau esošas telpas, kas neatbilst būvnormatīvam, nav jāpārbūvē. Tā ir pašreizējā situācija, kuru var turpināt, arī veicot vienkāršoto atjaunošanu.