Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma termiņš, ja tā laikā iestājusies darbnespēja

J
jautā:
09. decembrī, 2021
Liena

Uzrakstīju atlūgumu darbavietā, 15. decembrī stājas spēkā, bet 10. decembrī biju spiesta ņemt slimības lapu. Kas notiks tālāk? Vai man apmaksās slimības lapu, vai arī 15. decembrī viss izbeigsies?

A
atbild:
17. decembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 100. panta pirmā daļa paredz, ka darbinieka uzteikuma termiņš ir viens mēnesis. Puses var vienoties par īsāku uzteikuma termiņu. Ja pēc uzteikuma iesniegšanas iestājas darbnespēja, tad darbinieks ir tiesīgs rakstveidā prasīt, lai uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku. Tādā gadījumā uzteikuma termiņa tecējums atsāksies ar dienu, kad tiks noslēgta darbnespējas lapa.

Ja darbinieks nav iesniedzis prasījumu par slimības laika neiekļaušanu uzteikuma termiņā, tad uzteikums stājas spēkā noteiktajā termiņā. Par darbnespējas dienām, kas iekļaujas uzteikuma termiņā, darba devējam ir pienākums veikt apmaksu, ja bija izsniegta darbnespējas lapa A.