Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pašvaldības zemes atsavināšana

J
jautā:
08. decembrī, 2021
Jānis

Labdien! Vēlētos no pašvaldības izpirkt zemesgabalu, kurš pieguļ manai zemei, pēc definīcijas tas neatbilst zemes starpgabalam. Uz kāda pamata un kāds iesniegums būtu jāraksta?

A
atbild:
20. decembrī, 2021

Atsavināšanas process tiek organizēts atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktajam. Pirmpirkuma tiesības ir tikai piegulošo zemesgabalu īpašniekiem (lai veicinātu zemes starpgabala konsolidāciju ar piegulošo zemesgabalu). Lai iegādātos jūs interesējošo pašvaldības īpašumā esošo zemesgabalu, jums jāvēršas ar iesniegumu attiecīgajā pašvaldībā, izsakot vēmi to iegādāties.