Pilnvara atsevišķu darbību veikšanai

J
jautā:
01. decembrī, 2021
Kārlis

Sveicināti! Rakstu jums, lai noskaidrotu atbildi uz šādu jautājumu –, kāda pilnvara ir vajadzīga, lai mans brālis varētu izņemt manu dzimšanas apliecību (slimības dēļ), kuru esmu pazaudējis? Cik tas maksātu?

A
atbild:
06. decembrī, 2021

Jūsu minētajam gadījumam būtu izdodama speciālpilnvara (Civillikuma 2290. pants).

Speciālpilnvaru izdod tādos gadījumos, kad ir jāatrisina atsevišķi konkrēti jautājumi vai jāveic viena vai vairākas atsevišķas darbības, piemēram, dzimšanas apliecības saņemšana (būtu precizējams, vai tā ir tikai saņemšanai vai arī noteiktas tiesības pieprasīt un saņemt).

Pilnvaras noformēšanai aicinu Jūs vērsties pie jebkura zvērināta notāra (notāru saraksts pieejams šeit).

Papildus informēju, ka pilnvaru ir iespējams noformēt arī attālināti, ja ir derīgs elektroniskais paraksts. Vairāk par zvērinātu notāru vizītēm videokonferences režīmā skatīt šeit.

Notāru atlīdzības apmēru nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”, kas paredz, ka izmaksas par speciālpilnvaras izgatavošanu ir 15,65 eiro.