TĒMA: Mājoklis

Jebkura persona var norādīt vienu papildu adresi Latvijā vai ārvalstīs

J
jautā:
27. novembrī, 2021
Aleksandrs

Kas Latvijā dzīvesvietas deklarācijā var norādīt vienu papildu adresi?

A
atbild:
07. decembrī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

2021. gada 1. jūlijā stājās spēkā grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, kuri paredz, ka personai, deklarējot dzīvesvietu, ir tiesības norādīt vienu papildu adresi Latvijā vai ārvalstīs.

Tāpat minētie grozījumi paredz, ja personai jau ir deklarēta dzīvesvieta un tā nemainās, tad tai ir tiesības norādīt vai mainīt ziņas par papildu adresi Latvijā vai ārvalstīs, neiesniedzot jaunu dzīvesvietas deklarāciju.

Savukārt, ja personai ir norādīta dzīvesvieta ārvalstī, šai personai ir tiesības norādīt vai mainīt ziņas par papildu adresi Latvijā vai ārvalstī.

Proti, jebkurai personai ir tiesības norādīt vienu papildu adresi Latvijā vai ārvalstīs:

  • ja personai nav deklarētās dzīvesvietas adreses, deklarējot adresi Latvijā, persona var norādīt vienu papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstīs;
  • ja personai nav deklarētās dzīvesvietas adreses, deklarējot adresi ārvalstīs, persona var norādīt vienu papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstīs;
  • ja personai ir deklarēta dzīvesvieta Latvijā un tā nemainās, persona var norādīt vai mainīt ziņas par papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstīs;
  • ja personai ir deklarēta dzīvesvieta ārvalstīs un tā nemainās, persona var norādīt vai mainīt ziņas par papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstīs.