Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kad nav tiesību uz nodokļa atvieglojumu par nestrādājoša laulātā bērnu

J
jautā:
24. novembrī, 2021
Laura

Esmu bezdarbniece un saņemu bezdarbnieka pabalstu. Vai laulātais var ņemt kā apgādājamo manu bērnu, ja viņš nav bērna bioloģiskais tēvs?

A
atbild:
26. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa atvieglojumu var saņemt par nestrādājoša laulātā apgādībā esošu nepilngadīgu bērnu, taču šo atvieglojumu nevar piemērot par to gada periodu, kad nestrādājošais laulātais saņem bezdarbnieka pabalstu. Tas noteikts likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. panta trešajā daļā.