E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24829
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Veselība

Ja ir aizdomas par kārtību, kādā tiek izsniegtas darbnespējas lapas

J
jautā:
22. novembrī, 2021
Aija

Labdien! 6. novembrī saņēmu atbildi, ka Covid-19 tests ir pozitīvs. Zvanīju māsiņai uz privāto numuru, jo sestdienā ārsta prakse nestrādā. Dakteris atteicās atvērt slimības lapu ar 06.11., atvēra ar 08.11. un aizvēra ar 17.11., ar mani nesaskaņojot. Piebildīšu, ka 12.11. Covid-19 pozitīvs tika konstatēts arī diviem ģimenes locekļiem. Vai ģimenes ārstam ir piemaksas par to, ka slimības lapu nedod brīvdienās un svētku dienās?

A
atbild:
28. decembrī, 2021
Oskars Rekšņa
LV portāls

Darbnespējas lapu izsniegšanu regulē Ministru kabineta noteikumi par Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtību.

Ja pacientam radušās problēmas ārstniecības iestādē, tās vispirms Nacionālais veselības dienests aicina risināt kopā ar ārstējošo ārstu, nodaļas vai ārstniecības iestādes vadītāju.

Ja tās nevar atrisināt, vēršoties ārstniecības iestādē un pacientam radušās šaubas par ārstniecības iestādes darbību, veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, kā arī nav izskaidrotas tiesības saņemt valsts apmaksātu ārstēšanu vai ir šaubas par pieprasītās samaksas pamatotību, pacientam ir tiesības iesniegt iesniegumu Veselības inspekcijā:

  • iesniegumu var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no tiesību vai interešu aizskāruma dienas;
  • iesniegums tiek izskatīts 30 dienu laikā, sarežģītos gadījumos termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem;
  • ņemot vērā iesniegumā minēto informāciju, tiek veikta kontrole ārstniecības iestādē un/vai tiek analizēta pacienta medicīniskā dokumentācija, ārstniecības personu paskaidrojumi, kā arī tiek uzaicināts iesniedzējs vai cita persona sniegt viedokli vai argumentus;
  • konstatējot neatbilstības, Veselības inspekcija uzdod ārstniecības iestādei konstatētos pārkāpumus novērst;
  • atkarībā no konstatētajiem pārkāpumiem Veselības inspekcija var izteikt brīdinājumu vai apturēt ārstniecības iestādes darbību bez iepriekšēja brīdinājuma, pieņemt lēmumu par administratīvā naudas soda piemērošanu ārstniecības personām vai ārstniecības iestādes vadītājam, lūgt Latvijas Ārstu biedrību izvērtēt ārsta sertifikāta atbilstību, pieņem lēmumu par naudas līdzekļu atgriešanu valsts budžetā vai pacientam;
  • ja Veselības inspekcija saskata iespējamas noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli tiek pārsūtīti tiesībsargājošajām institūcijām.

Ir gadījumi, kad kompensāciju par veselībai nodarītajiem kaitējumiem ir iespējams pieprasīt vienīgi civiltiesiskā ceļā tiesā. Tad tiesā ir jāpierāda, ka personai kaitējums ir nodarīts un saistīts ar konkrēto ārstniecības iestādi. Tas nozīmē, ka jābūt eksperta atzinumam, informē NVD.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 100 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU