Lasīšanai: 1 minūte

Par kādu periodu aprēķina maternitātes pabalstu

J
jautā:
22. novembrī, 2021
Marija

Labdien! Atrodos BKA, darbā jāatgriežas 2022. gada aprīlī, ir iestājusies otra grūtniecība, un ar jūliju ir jāiet pirmsdzemdību dekrētā (b lapa). Par kādu periodu aprēķinās slimības pabalstu?

A
atbild:
30. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina par 12 kalendāra mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā tiek piešķirts grūtniecības atvaļinājums (izsniegta darbnespējas lapa B).

Ja darbnespējas lapa B sakarā ar grūtniecību būs izsniegta jūlijā, 12 mēnešu periods pabalsta aprēķinam būs 2021. gada maijs–2022. gada aprīlis.