Lasīšanai: 1 minūte

Vai maksā slimības pabalstu, ja B lapa turpinās pēc darba attiecību pārtraukšanas

J
jautā:
12. novembrī, 2021
Tatjana

Labdien! Es noslēdzu vienošanos ar darba devēju par darba attiecību izbeigšanu ar 15. datumu, bet 11. datumā, kamēr es vēl biju darba attiecībās, man ir izsniegta slimības lapa B, kas beigsies 24. datumā. Vai VSAA apmaksās visas dienas līdz 24. datumam? Un kad ir jāstājas bezdarbniekos? 16. datumā vai 25. datumā?

A
atbild:
23. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja slimošanas laikā tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, bet darbnespējas periods vēl turpinās, tad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra slimības pabalstu izmaksā līdz 30 kalendāra dienām, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam.

Ja vienlaikus ir tiesības uz slimības pabalstu un bezdarbnieka pabalstu, tad šajā laikā izmaksā slimības pabalstu.