Ja uz ceļa servitūta atrodas elektriskais gans

J
jautā:
09. novembrī, 2021
Kristaps

Labdien! Uz mana īpašuma ir servitūta ceļš, ar to man problēmu nav, bet servitūta ceļu kaimiņiene izmanto kā ganības. Ceļu ieskāvusi ar elektrisko ganu, līdz ar to gans daudzviet atrodas manā īpašumā. Mani tas traucē, jo netieku klāt savam īpašumam. Tika izsaukta policija, bet viņi nemāk palīdzēt, tik norāda, ka ceļu nevar aizšķērsot, bet paliek viss pavecam. Vai es drīkstu no sava īpašuma novākt to ganu, kas man traucē?

A
atbild:
11. novembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

LV portāla publikācijā “Ceļa servitūts – izplatītākie strīdi, un kā tos risināt” zvērināts advokāts Imants Muižnieks ir skaidrojis, ka servitūta valdītājam, tāpat kā jebkuram tiesības valdītājam, ir tiesības uz pastāvošā valdījuma aizsardzību un atņemtā valdījuma atjaunošanu, proti, servitūta valdītājs var celt prasību par servitūta valdījuma atjaunošanu vai aizsardzību. Turklāt šādu prasību var celt viena gada laikā pēc valdījuma atņemšanas vai traucējuma. Vienlaikus servitūta valdītājam ir tiesības uz zaudējumu atlīdzināšanu sakarā ar valdījuma atņemšanu vai traucēšanu.