E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24666
Lasīšanai: 3 minūtes

Valsts un pašvaldību sektora darbiniekiem ir noteikts pienākums vakcinēties

J
jautā:
04. novembrī, 2021
Valērijs Ņikuļins

Darba devējs (valsts SIA) man paziņoja: ja nepotēšos, mani atstādinās no darba un darba attiecības tiks pārtrauktas. Saku darba devējam, ka varu veikt darbu attālināti. Bet viņš nepiekrīt. Viņš prasa obligātu vakcināciju.
Uz kāda Darba likuma panta pamata darba devējs var mani atlaist? Vai tiesa pieņems manu prasību pret darba devēju, ja viņš mani atlaidīs?

A
atbild:
16. novembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 24. punkts, kas stājās spēkā 5. novembrī, paredz, ka rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ietvertā prasība no 15. novembra nodrošināt, ka valsts, pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem (amatpersonām) bez izņēmuma, ir obligāti nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām. Tādējādi valsts kapitālsabiedrības vadībai darbinieku, kas nevar uzrādīt vakcinēšanās sertifikātu un nav uzsācis vakcināciju, ir tiesības ar rīkojumu no 15. novembra atstādināt no darba pienākumu izpildes uz laiku līdz trīs mēnešiem, nesaglabājot darba samaksu.

Kā norāda zvērināts advokāts Imants Muižnieks, atstādināšanas laikā vai termiņam beidzoties, darba devējam nav aizliegts pieņemt lēmumu par darba attiecību izbeigšanu. Šāda uzteikuma tiesiskais pamatojums būs Darba likuma 101. pantā norādītie apstākļi. Darba devējam arī šobrīd ir iespēja ar darbinieku, kurš atsakās vakcinēties, izbeigt darba tiesiskās attiecības, piemēram, saistībā ar darba aizsardzības noteikumu rupju pārkāpumu un citu personu drošības apdraudējumu (Darba likuma 101. panta pirmās daļas 5. punkts).

Darbiniekam ir tiesības tiesā prasīt rīkojuma par atstādināšanu atzīšanu par spēkā neesošu, vidējās izpeļņas par visu darba piespiedu kavēšanas laiku piedziņu, kā arī atlīdzināt ar atstādināšanu radušos zaudējumus. Tāpat darbinieks, kam uzteikts darba līgums, var vērsties tiesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU