TĒMA: Tieslietas

Vai lietas dalībnieks var atteikties no DNS ekspertīzes veikšanas

J
jautā:
03. novembrī, 2021
Amanda

Labdien! Ja tēvs vēlas veikt DNS, bet māte nedod piekrišanu, vai to var panākt tiesas ceļā?

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Ilona Barkovska
juriste

Civilprocesa likuma 249.1 panta pirmā daļa nosaka: tiesa pēc lietas dalībnieka lūguma nosaka ekspertīzi bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanai.

Tātad, ja strīds par paternitāti ir nonācis līdz tiesai, tad lietas dalībnieks var izteikt lūgumu par ekspertīzes nozīmēšanu bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanai. Tiesa pēc lietas dalībnieka lūguma nosaka attiecīgu ekspertīzi.

Ja cits lietas dalībnieks nevēlas veikt ekspertīzi, tad saskaņā ar Civilprocesa likuma 249.1 panta otro daļu, ja kāds no lietas dalībniekiem izvairās no ekspertīzes, tiesa pieņem lēmumu par šīs personas piespiedu nogādāšanu tiesu ekspertīzes izdarīšanai.

Noderīgu informāciju par ekspertīzi bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanai jeb DNS ekspertīzi var izlasīt portālā iepriekš publicētajā atbildē šeit.