Lasīšanai: 1 minūte

Nekustamā īpašuma atsavināšana

J
jautā:
29. oktobrī, 2021
Gunta Pilmane

Persona vēlas noslēgt nekustamā īpašuma, dzīvokļa, pirkuma līgumu, kurā iekļauts nosacījums, ka pārdevējam ir tiesības īpašumā dzīvot līdz mūža galam. Šādas pārdevēja tiesības ierakstāmas zemesgrāmatā. Māja, kurā atrodas atsavināmais dzīvoklis, nav sadalīta dzīvokļu īpašumos un nav ierakstīta zemesgrāmatā. Kā pārdevēja tiesības ierakstīt zemesgrāmatā?

A
atbild:
30. novembrī, 2021
Gunārs Siliņš
Rēzeknes tiesas priekšsēdētāja vietnieks

Jautājumā saskatāma pretruna: atsavināt vēlas dzīvokļa īpašumu, kurš vēl nav izveidots. Tātad līguma priekšmets faktiski nepastāv. Nepieciešama sīkāka  informācija, varbūt runa ir par kopīpašuma daļu un lietošanas kārtību vai telpu grupu. Ar šo jautājumu, ņemot līdzi dokumentus, pusēm tomēr labāk doties pie notāra.