Lasīšanai: 1 minūte

Ja bērns strādā un saņem algu, tad vairs nav pienākuma maksāt uzturlīdzekļus

J
jautā:
27. oktobrī, 2021
Ilona

Labdien! Situācija tāda: tēvs maksā uzturlīdzekļus ar UGF starpniecību. Bērns pašlaik nekur nemācās un strādā algotu darbu (nav vēl pilngadīgs). Tēvs to uzzināja un grib vērsties fondā, lai nemaksātu to minimumu bērnam. Vai tas ir iespējams? Jo bērns grib uzkrāt naudiņu, lai sāktu mācīties un varētu darbu apvienot ar mācībām.

A
atbild:
17. novembrī, 2021

Civillikuma 179. pants paredz, ka vecāku pienākums ir uzturēt savu bērnu ir līdz brīdim, kamēr bērns spēj pats sevi apgādāt. Ar apgādi saprot, ka bērns strādā algotu darbu un saņem par to darba samaksu.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 14. panta pirmās daļas 15. punkts noteic, ka fonds izbeidz izmaksāt uzturlīdzekļus, ja ir zudis tiesiskais pamats tos izmaksāt. Ja bērns materiāli uztur sevi pats Civillikuma 179. panta izpratnē, tad fondam vairs nav pamata izmaksāt uzturlīdzekļus.