Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

DNS tests paternitātes noteikšana ārpus tiesas ir brīvprātīga

J
jautā:
26. oktobrī, 2021
Amanda

Labdien! Ja bērna tēvs pieprasa veikt DNS testu, bet es tam nepiekrītu, vai ir iespējams, ka viņš tiesas ceļā piespiež mani to veikt? Nevēlos veikt, jo iepriekš ir izteicis draudus, ka bērnu atņems, uz ko policija nereaģēja.

A
atbild:
17. novembrī, 2021

Ja bērna tēvs ir iesniedzis pieteikumu tiesā par paternitātes noteikšanu vai apstrīdēšanu, saskaņā ar Civilprocesa likuma 249.1 pantu: “Tiesa pēc lietas dalībnieka lūguma nosaka ekspertīzi bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanai. Ja kāds no lietas dalībniekiem izvairās no ekspertīzes, tiesa pieņem lēmumu par šīs personas piespiedu nogādāšanu tiesu ekspertīzes izdarīšanai.”

Līdz ar to piespiest veikt DNS testu ārpustiesas kārtībā bērna tēvam nav tiesību.