Kā rīkoties, ja nav saņemta elektrības maksājumu aizsargātā lietotāja atlaide

J
jautā:
25. oktobrī, 2021
Dainuvīte

Labdien! Vēlos uzzināt, kāpēc vairs nav atlaides 1. grupas invalīdam uz mūžu. Līdz š. g. augustam bija atlaide. Esmu šī invalīda māte, un līgums ir uz mana vārda. Dzīvojam vienā dzīvoklī. Es neesmu viņa aizbildne. VSAA viss ir redzams. No “Elektrum” atnāca vēstule, ka turpmāk dēlam nepienākas atlaide. Dēlam ir 37 gadi. Kā rīkoties?

A
atbild:
01. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Elektrības maksājumu samazināšanai, nosakot jauno atbalsta kārtību fiksētas summas veidā, nav mainītas aizsargāto lietotāju grupas, kurām šāds atbalsts likumā ir paredzēts. Tiesības to saņemt ir: maznodrošinātai vai trūcīgai mājsaimniecībai (personai), daudzbērnu ģimenei, ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim.

Šī atbalsta organizēšana un ar to saistītie jautājumi ir Būvniecības valsts kontroles biroja pārziņā.

Lai noskaidrotu konkrēto situāciju, kāpēc elektrības maksājumam vairs nav piemērota atlaide, Jums jāsazinās ar Būvniecības valsts kontroles biroju, rakstot uz: aldis.sistema@bvkb.gov.lv. Tā ir e-pasta adrese, kas izveidota jautājumiem par aizsargātā lietotāja pakalpojuma nodrošināšanu.