Lasīšanai: 1 minūte

BKA piespiedu pārtraukšana nav tiesiska

J
jautā:
21. oktobrī, 2021
Liene

Sveicināti!
Vai darba devējam ir tiesības piespiest atgriezties darbā, kamēr atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā ārkārtējās situācijas apstākļu dēļ, jo nepietiek cilvēkresursu darbaspēkam ārstniecības iestādē?

A
atbild:
01. novembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

MK noteikumu 720. “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 9.2 punkts nosaka ārstniecības iestādes vadītāja tiesības ārstniecības iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Proti, ārstniecības iestādes vadītājs jebkurā brīdī ir tiesīgs atsaukt darbinieku no atvaļinājuma (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu) vai nepiešķirt atvaļinājumu (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu). Tāpat ārstniecības iestādes vadītājs, ja nepieciešams ārstniecības iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, var nenosūtīt darbinieku komandējumā vai atsaukt no komandējuma.