Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai algots darbinieks var dibināt savu uzņēmumu

J
jautā:
19. oktobrī, 2021
Zane

Labdien! Vai, strādājot algotu darbu SIA “X”, es varu nodibināt savu SIA “Y” un turpināt strādāt abos uzņēmumos? Kā tiek aprēķināti nodokļi?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājot algotu darbu, paralēli var nodarboties arī ar savu biznesu, dibināt savu uzņēmumu. Darba līgumā var būt noteikts pienākums informēt darba devēju par blakus darbu. Saskaņā ar Darba likumu darbinieka tiesības veikt blakus darbu var ierobežot darba devējs, ciktāl tas attaisnojams ar darba devēja pamatotām un aizsargājamām interesēm, it īpaši, ja šāds blakus darbs negatīvi ietekmē vai var ietekmēt darbinieka saistību pienācīgu izpildi.

Informācija par nodokļiem, grāmatvedības kārtošanu un citiem uzņēmēja pienākumiem ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē sadaļā “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem”.