Lasīšanai: 1 minūte

Vai dividendes ietekmē maternitātes pabalstu

J
jautā:
18. oktobrī, 2021
Jolanta

Labdien! Saņemu dividendes no iegādātajām akcijām. Vai tas ietekmē dekrēta naudas saņemšanu?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu (dekrēta naudu) maksā sociāli apdrošinātai sievietei, pamatojoties uz darba algas ienākumiem vai pašnodarbinātās personas ienākumiem, no kuriem tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Tiesības uz maternitātes pabalstu ir personai, ja viņa grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai zaudē ienākumus kā pašnodarbinātā.

No dividendēm nav jāmaksā sociālās iemaksas, līdz ar to tās neietekmē pabalsta saņemšanu.