Lasīšanai: 1 minūte

Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē

J
jautā:
16. oktobrī, 2021
Andis

Labdien! Vēlējos uzzināt, kāds sods draud, ja kriminālsoda ietvaros ir piemērots liegums? Vadīju auto soda punktu lieguma laikā, apturēja policija, atteicos no pārbaudes, uzlika sodu, kas šajā brīdī ir spēkā. Ja es šī lieguma laikā atkārtoti vadu auto, vai 312. pantu arī piemēros?

A
atbild:
01. novembrī, 2021

Lai piemērotu Krimināllikuma 312. pantā paredzēto sankciju, ir jāņem vērā Krimināllikuma 48. panta pirmās daļas 1. punktā paredzēto atbildību pastiprinošo apstākli – noziedzīgais nodarījums veido noziedzīgu nodarījumu recidīvu. Bez minētā vēršam Jūsu uzmanību arī uz Krimināllikuma 262. pantā un 262.¹ pantā paredzēto atbildību.