Kā nosaka vidējo iemaksu algu maternitātes pabalstam

J
jautā:
12. oktobrī, 2021
Anna

Labdien! Iestājoties grūtniecībai, tikko biju aizgājusi bezalgas atvaļinājumā. Kā tas ietekmēs manus pabalstus, ja būšu bezalgas atvaļinājumā līdz pat dekrētam? Uzņēmumā strādāju uz pusslodzi un saņēmu algu zem minimālās algas.

A
atbild:
19. oktobrī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilze Paleja, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Vidējo iemaksu algu maternitātes pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina par 12 mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms mēneša, kurā sācies grūtniecības atvaļinājums.

Ja šajā 12 kalendāro mēnešu perioda daļā vai arī visā šajā periodā, par kuru  jāaprēķina vidējā alga maternitātes pabalsta apmēra noteikšanai, jūs atradāties atvaļinājumā bez darba algas sagabāšanas, tad vidējo algu par šo periodu aprēķinās 70% apmērā  no valstī noteiktās vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Līdz ar to tajos mēnešos, kuros jums bezalgas atvaļinājuma dēļ nebūs darba ienākumu, piešķirot maternitātes pabalstu 2021. gadā, tiks piemēroti 70% no valstī noteiktās vidējās iemaksu algas 908,89 eiro, t. i., 908,89 x 70% =  636,22 eiro.

Piešķirot maternitātes pabalstu 2022. gadā, tiks piemēroti 70% no valstī noteiktās vidējās iemaksu algas 939,93 eiro, t. i., 939,93 x 70% = 657,95 eiro.

Ja 12 kalendāro mēnešu perioda daļā jums būs darba ienākumi, tad aprēķinā tiks iekļauta jūsu darba alga.

Materniātes pabalstu piešķir 80% apmērā no personai aprēķinātās vidējās iemaksu algas.