Kāds ir kvalifikācijas periods maternitātes un vecāku pabalstam

J
jautā:
11. oktobrī, 2021
Elīna

Labdien! Vai, izvērtējot kvalifikācijas periodu tiesībām uz maternitātes un vecāku pabalstu, jātiek izpildītām abām prasībām, ka sociālajām iemaksām jābūt veiktām gan vismaz 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu laikā, gan arī 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā? Vai arī tiesības uz pabalstu ir arī tad, ja izpildīts tikai viens no abiem punktiem?

A
atbild:
18. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz maternitātes un vecāku pabalstu ir sociāli apdrošinātai personai.

Lai varētu saņemt maternitātes pabalstu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām jābūt veiktām:

  • ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena, no kuras tiek izsniegta darbnespējas lapa B);
  • ne mazāk kā sešus mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Tāpat sociālās apdrošināšanas noteiktais kvalifikācijas periods ir tiesībām saņemt vecāku pabalstu:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (datums, no kura piešķir vecāku pabalstu);
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Tātad kvalifikācijas periods ir viens no abiem minētajiem.