Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma lietas jāsakārto pareizi

J
jautā:
09. oktobrī, 2021
jazeps

Man ir naudas konts bankā, kā arī iegādātas akciju fondu daļas. Kā es varu tās novēlēt savai sievai bez notariāla apstiprinājuma?

A
atbild:
09. novembrī, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Bez notāra iesaistes, visticamāk, jums neizdosies sievai neko konkrēti atstāt pēc savas nāves. Ja jums nav citu radinieku – bērnu, vecāku, māsu, brāļu – un sieva ir vienīgā mantiniece, tad jūsu nāves gadījumā sievai paliks viss mantojums, ja arī nedosieties pie notāra. Taču, ja citi radinieki ir un sieva nav vienīgā radiniece, lai nodrošinātu to, ka konkrētais bankas konts un akcijas paliek mantojumā tieši sievai, būs jādodas pie notāra.