Lasīšanai: 1 minūte

Vai drīkst pārdot zemi bez ēkām

J
jautā:
06. oktobrī, 2021
Inese

Ja zemes īpašnieks ir mantojis ēkas, kas atrodas uz viņa zemes un kas ir reģistrētas kadastrā, bet viņš tās nav reģistrējis zemesgrāmatā, vai viņam ir tiesības pārdot savu zemi bez šīm ēkam?

A
atbild:
11. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 968. pants nosaka: uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu. Tas nozīmē, ka nav pieļaujams vienam īpašniekam nodot īpašumā zemi, bet otram – ēkas (būves).